Google Pixel 9a: nu scherp geprijsd!

Contactloos betalen via de smartphone steeds populairder

Claudia Rahanmetan
Claudia Rahanmetan
29 januari 2020, 11:38
2 min leestijd

Contactloos betalen met je smartphone

Lees verder na de advertentie.

Bij veel banken zoals de ING en de Rabobank kun je via een app op je smartphone contactloos betalen bij de kassa. Op deze manier kun je dus met je telefoon betalen en heb je geen pasjes of contant geld meer nodig. Je betaalt simpelweg door de achterkant van je telefoon (met NFC-chip) tegen de betaalterminal te houden. 

In 2019 nam deze manier van betalen een vlucht, meldt de Betaalvereniging Nederland aan de NOS. “In het begin van het jaar was het aantal mobiele betalingen nog laag, maar alleen al in december werd er 31 miljoen keer met de smartphone betaald.” Ruim 6 procent van alle pintransacties werden met een telefoon betaald. Androidworld-lezers gaven in deze AW Poll aan dat ze de voorkeur geven aan het pinnen met de smartphone.

In 2019 werd er 10 procent meer gepind dan ooit tevoren. De Betaalvereniging Nederland kon in totaal 4,7 miljard transacties noteren. Contant geld wordt dus steeds minder gebruikt. Zo betaalden we vier jaar geleden nog 3 miljard euro per jaar via munt- en briefgeld, vorig jaar was dit nog 2,3 miljard. De Nederlandsche Bank geeft aan dat onderlinge betalingen tussen consumenten ook steeds vaker digitaal plaatsvinden.

Apple Pay

De komst van Apple Pay naar Nederland heeft deze ontwikkeling een duw in de rug gegeven. Alle grote Nederlandse banken bieden sinds vorig jaar deze betaaldienst aan waardoor gebruikers van een iPhone bij pinautomaten met de smartphone kunnen afrekenen.

Contactloos betalen via Android-telefoons is al jaren mogelijk. Al stopte de ABN AMRO eind vorig juist met zijn Wallet-app voor Android-telefoons. Volgens de bank maken slechts 5 procent van alle klanten gebruik van deze app om contactloos te betalen met de smartphone. Pinnen met Android-telefoons bij andere Nederlandse banken is wel gewoon mogelijk.

Pinnen met wearables

Uit cijfers van Betaalvereniging Nederland blijkt tevens dat pinnen via smartwatches en betaalringen ook in Nederland gebruikt wordt. Wel worden deze wearables aanzienlijk minder gebruikt dan smartphones. ABN AMRO adviseert Android-gebruikers juist om wearables te gebruiken als alternatief voor contactloos betalen via de telefoon. Alleen heeft de bank ondersteuning voor Wear OS-wearables stopgezet.

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

11

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

Plaats een reactie
31 januari 2020, 9:49

Tja… ABN-Amro…. krijg je als management een beetje héél wereldvreemd is. Na 30 jaar klant geweest te zijn was dit voor mij dr druppel om dé bank toch maar te verlaten… kan nu gewoon weer heerlijk mobiel betalen bij een andere bank die de wereld wél begrijpt.

30 januari 2020, 14:27

Ik geef mijn telefoon geen extra waarde. Ik denk, dat als we er allemaal mee werken en er bijna geen cash meer betaald word, het een betaalde dienst wordt

30 januari 2020, 11:04

Let op met de combinatie ING en OnePlus… daarbij werkt betalen boven de 25 euro niet eenvoudig zoals het zou moeten werken.

29 januari 2020, 19:43

Gebruik ING voor betalen met mobiel. Toen het nog twee apps waren moest je nog apart betalen voor de dienst. Nu zit het allemaal in 1 app en heb je ook geen extra kosten meer. Betaal zelden nog met mijn betaalpas.

29 januari 2020, 16:56

De ABN is ermee gestopt omdat ze het onderhouden van de app niet aankonden.
Dat er amper gebruik van werd gemaakt is een leugen.

29 januari 2020, 14:16

@Gilbert hoe werkt dat dan?

29 januari 2020, 14:01

ABN-Amro stopte met de Wallet tot mijn grote ergernis maar kwam met een prima alternatief. Heb dit nu aan sleutel hangen en pin daar nu mee. Vind het zelfs handiger dan met mijn telefoon.

https://imgur.com/tkupk6I

29 januari 2020, 13:58

Ik begrijp echt niks van de keuze van ABN om te stoppen met hun Wallet-app. Ik gebruikte het vanaf het begin bijna uitsluitend nog en trok zelden mijn pinpas nog tevoorschijn alleen wanneer contactloos betalen niet werd ondersteunt…
Ik geloof ook niet dat er maar 5% van de Android gebruikers de app gebruikte.

29 januari 2020, 12:54

De Rabo Wallet app geeft bij de melding “betaling mislukt” als ik met mijn mobiel betalen, zelfs als ik volledig 4G heb en voor het eerst op een dag met mijn smartphone betaal. Zelf denk ik dat contant geld uiteindelijk gaat verdwijnen. In Zweden is het al verdwenen. Ben benieuwd of Google Pay ooit gaat werken hier.

29 januari 2020, 12:53

Nog bedankt ABN/AMRO!

29 januari 2020, 12:51

Lekker vooruitziende blik bij ABN/Amro….