In het Europese parlement is een wetsvoorstel geschreven over richtlijnen voor smartphonefabrikanten om hun accu’s beter vervangbaar te maken. Ze kunnen dan niet langer vastgelijmd worden aan de behuizing. 10 jaar geleden waren smartphones met een verwijderbare accu de norm. Zou jij ze terug willen?
EU-wetsvoorstel
Maandag raakte bekend dat de EU strengere regels wil opleggen voor fabrikanten van consumentenelektronica. Accu’s moeten volgens het voorstel tegen 2024 voor 70 procent uit inzamelbare materialen bestaan. Accu’s zouden niet langer vastgelijmd worden aan de rest van de behuizing, wat er ook voor zorgt dat ze moeilijk te repareren zijn.
In de reacties onder dat artikel zagen we lezers al hardop dromen over telefoons met verwijderbare accu’s die zo’n tien jaar geleden de normaalste zaak van de wereld waren. Toch duidt dit wetsvoorstel er niet per se op dat zulke accu’s een comeback maken. In plaats van een achterzijde die geheel te verwijderen is, zouden fabrikanten ook een klipje achter de accu kunnen plaatsen in plaats van lijm om aan de Europese eisen te voldoen.
Ondergang van verwijderbare accu’s
iPhones hebben het nooit gehad en in de loop van de jaren zijn ook Android-fabrikanten steeds meer afgestapt van verwijderbare accu’s. Met een achterkant die niet te verwijderen is, kunnen ze met premium designs van glas aan de slag gaan. Een hoogwaardig design verkoopt beter.
Daarnaast kunnen merken ook ruimte besparen in de behuizing. Dat is erg belangrijk, want alles onder de behuizing van telefoons is als een complexe puzzel. Vooral met de focus van de laatste jaren op grotere cameralenzen kan elke extra millimeter van pas komen. En als laatste is er waterdichtheid, wat veel moeilijker te verwezenlijken is met een achterzijde die je kan verwijderen.
AW Poll
Even een andere accu plaatsen wanneer je accu leeg is. Het lijkt handig, maar er zijn tegelijk ook nadelen aan verbonden. Wij willen aan jou vragen of jij graag de telefoons met verwijderbare batterijen ziet terugkomen. Stem in de AW Poll en verduidelijk ja antwoord in de reacties onderaan dit artikel.
Deze poll is gesloten
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Waterdicht en vervangbare batterij KAN perfect tegelijk, dat is niet eens nieuw.
https://tweakers.net/nieuws/198604/samsung-kondigt-xcover-6-pro-smartphone-met-verwisselbare-accu-aan.html
Ik zou de vervangbare batterij graag terug zien. Heb eergisteren mijn Samsung S10E terug gekregen nadat de batterij (zij noemen het een ‘film’) vervangen is, na bijna 2,5 jaar zeer intensief gebruik. Dat grapje kostte wel €108,49; het toestel werd wel opgehaald en teruggebracht. Waar is de tijd dat je de batterij zelf nog kon vervangen, meerdere keren gedaan, bij een S1, S3 en een S5. Toen kwam een Nokia en daar kreeg ik binnen een jaar 2 keer een defect scherm. Bij de 2e keer omgeruild bij de leverancier met de S10E, dus met de Nokia die overigens ook een vaste batterij had geen probleem met de batterij. Enfin, voor die 108 euro heb je geen andere telefoon …
Eerlijk gezegd mis ik het niet een verwisselbare accu.
Net als een SD kaart, inmiddels zijn we zover qua ontwikkeling m.b.t laden en opslag dat het bijzaken zijn. Nu moet ik wel zeggen dat mijn telefoon 1,5 dag meegaat dus is een lege accu sowieso geen issue. Maar als je telefoon ook je werk is of je een heavy user bent dan begrijp ik wel dat je een extra accu handig vindt.
Ik heb vroeger een paar Motorola gsm’s gehad met vervangbare batterijen.
Vond dat zeer handig. Maar ik weet niet of de combinatie touchscreen/ waterbestendigheid en verwisselbare batterij makkelijk te verwezenlijken is.
“De nadelen wegen harder” ?
Zonder dat we weten wat de nadelen zijn, de ontwerpers gaan hier gewoon weer een oplossing voor vinden zonder nadelen. Zo werkt het nu eenmaal in de techniek.
Ik had in een ver verleden een paar Motorola gsm’s met verwisselbare batterijen. Alleen moet dan de combinatie touchscreen, waterbestendigheid en “design” goed te combineren zijn.
Maakt mij niet uit, EU moet gewoon eisen dat een toestel in de toekomst 10 jaar veilig mee moet kunnen en de gebruikte techniek aan de bedrijven over laten. (Zowel software als hardware, als percentage recyclebaar)
Ja, een nieuw toestel wordt duurder maar er is dan ook ruimte voor 2e hands toestellen markt. Dan pas wordt het duurzaam.
Ik heb 5 – 6 jaar een Galaxy Note 4 gehad en de vervangbare batterij was het grootste voordeel van het toestel. Heb nu een OnePlus 8 Pro en als mijn batterij over een jaar of 2 versleten is moet ik hem opsturen en wie weet hoe lang ik zonder telefoon moet zitten.
Wat mij betreft mag het zo blijven zoals het is, alleen de manier waarop de batterij is vastgelijmd mag wel makkelijker los te maken zijn. Voornamelijk bij toestellen van Samsung.
Ik vervang zelf mijn accu elk jaar.
Bij mij moet eerder de telefoon zelf worden vervangen dan de accu.
Me too!
Helemaal prima dat ze niet vastgelijmd meer mogen worden, dan kunnen ze ten minste veilig vervangen worden als dat nodig is. (Geen ontploffingsgevaar en zo) Maar gebruiker vervangbare batterijen zouden telefoons nooit meer waterdicht maken en dat kan ik niet hebben.
Op zich wel, maar dan wel zo dat de foon waterdicht blijft.