AW Poll: opladers leveren bij telefoons is niet meer nodig

Vaarwel opladers
Volgens geruchten is Samsung in gesprek met partners over de kwestie om bij bepaalde telefoons de oplader niet langer mee te leveren. Er zijn verschillende redenen om de opladers achterwege te laten. Fabrikanten kunnen zo de prijs van een telefoon drukken. Niet alleen vanwege het weglaten van de oplader, maar ook omdat de verpakking dan kleiner wordt. Dat scheelt weer transportkosten. Dit komt goed van pas aangezien de komst van 5G er ook voor zorgt dat de prijzen over het algemeen stijgen.
Naast een kostenbesparing is het weglaten van een oplader in de doos natuurlijk ook milieuvriendelijker. Vaak hebben mensen al meer dan voldoende laders in huis liggen en deze stapel wordt alleen maar groter bij elke nieuwe telefoon. Opladers blijven zelfs vaak ongebruikt in de doos zitten. Dat is best zonde.
De oranje oplader van de OnePlus 6T McLaren Edition
Apple gaat misschien nog een stapje verder en zou, met de komst van de iPhone 12 geen oplader én geen oortjes meer in de doos leveren. Dat meldt iCulture op basis van een notitie van een analist. Volgens deze analist zal het weglaten van de beide accessoires een boost geven aan de verkoop draadloze laders en AirPods.
Weglaten in ruil voor geld
Wat zou het gemis van een spiksplinternieuwe oplader nu kunnen goedmaken? Geld! Stel dat Samsung nu zijn Galaxy Note 20 straks op zijn website aanbiedt. Je kiest je de hoeveelheid opslag en de kleur van de telefoon en komt op een totaalbedrag van 979 euro uit. Vervolgens kom je bij de optie 'oplader' uit. Je kan deze extra aanschaffen voor 20 euro. Je rekent uiteindelijk 999 euro af als je de nieuwe lader erbij wilt, of 979 euro als je nog een goede lader hebt liggen. Hoe klinkt dat?
Al met al is het misschien dan toch beter om het plan van de universele oplader eens te doen laten slagen. Europa werkt ook al aan regelgeving om een verplicht gebruik van een universele oplader te verplichten bij fabrikanten. Apple vindt dat overigens niet zo'n goed idee.
AW Poll
In deze poll willen we graag van jou weten hoe je tegenover de mogelijk nieuwe trend van het weglaten van accessoires staat. Stem nu in deze nieuwe AW Poll.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties