Nougat voor de P9-serie

Lees verder na de advertentie.
Huawei is eind januari begonnen met het verspreiden van Android 7.0 Nougat inclusief EMUI 5.0 voor een hele reeks toestellen waaronder de Huawei P9, de Huawei P9 Plus en de Huawei P9 Lite. Maar eigenaren van een Huawei P9-toestel hadden nog steeds geen melding over een nieuwe firmwareupgrade ontvangen. Gelukkig zijn de eerste meldingen van de Nougat-update inmiddels aan het binnenrollen. Zo zijn er gebruikers in Duitsland en Roemenië die hun P9 Plus hebben kunnen updaten. Ook zijn er berichten over de beschikbaarheid van Nougat voor de P9-serie voor het einde van de maand.
Huawei EMUI 5.0 en Android 7.0
In Android 7.0 Nougat zijn veel verbeteringen in Android aangebracht waarvan we ook veel terug gaan zien op Huawei-toestellen. De Chinese fabrikant past zijn eigen grafische schil met eigen apps toe op Android. Bij de nieuwste versie hiervan, EMUI 5.0, heeft Huawei een aantal van de grootste kritiekpunten van (voornamelijk Westerse) gebruikers aangepakt. De notificaties, die voorheen in de stijl van iOS werden weergegeven, zijn ook door Huawei aangepakt.
Google heeft in de standaardversie van Android 7.0 de notificaties flink aangepakt en Huawei heeft deze overgenomen. Het is nu bijvoorbeeld mogelijk om vanuit de meeste notificaties, die ook op Huawei-toestellen een stuk overzichtelijker geworden zijn, snel te reageren op chatberichten. Meer over de verbeteringen in EMUI 5.0 lees je in dit artikel.
Huawei P9 (Plus)
De P9-serie is sinds mei van vorig jaar te koop en doet het stukken beter dan de P8-serie. In 6 weken werden er 2,6 miljoen stuks van verkocht. Beide Huawei-toestellen bevatten een dubbele camera, metalen behuizing en zijn uitgerust met een processor van eigen makelij. Op de achterkant is een vingerafdrukscanner te vinden evenals twee camera-sensors die beide een resolutie hebben van 12 megapixels en gemaakt zijn door Leica.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
12 mei..nog steeds geen update voor mijn P9…..Sad!
Hier ook nog steeds geen update voor de P9 (EVA-C900B167). Staat volgens Huawei al sinds 3 maart klaar voor mijn toestel maar wordt nog steeds tegengehouden. Begint nu irri te worden.
Er is nog steeds geen 7.0 Nougat update voor de P9 plus VIE-L09 VIE- C900B161
Zo vandaag ook binnen gekregen. Ziet er goed uit tot nu toe.
Hier nog steeds niets binnen helaas.
Toevallig van de week eindelijk de update voor Android 7 gekregen op de huawei p9 plus. Draai er nu een paar dagen op. Ziet er erg goed uit en alles draait super. Veel beter dan android 6.
En? Al iemand met de Huawei P9-plus een update gekregen naar Android 7?
Ben best benieuwd, zeker omdat het in korte tijd de 2de artikel is hier op AW, waar het uitrollen besproken wordt.
Ik ben benieuwd wanneer hij beschikbaar komt op mijn P9. Ik heb hem de afgelopen week al een aantal keren laten zoeken naar een update, maar helaas is hij er nog niet.
In de afbeelding staat de P9 als VIE-L09. Ik heb de EVA-L09. Wat voor verschil zit daarin, want op 7 januari al de update naar Nougat en EMUI 5.0 gekregen (EVA-L09C432B360). Op 20 januari de OTA update EVA-L09C432B361 met de Android beveiligingspatch van 1 december 2016 en op 7 februari de update EVA-L09C432B378 met de Android beveiligingspatch van 1 januari 2017
De mate 9 had al Android 7 bij lancering hè 😉
Nu nog de Huawei P9 lite…