De Google Pixel Tablet is online verschenen op de Japanse Amazon-website. Hierdoor zijn we meer te weten gekomen over de uiteindelijke specificaties van het apparaat. Zo heeft het een 10,95 inch lcd-scherm met een resolutie van 2560×1600 pixels en een helderheid van 500 nits. De accu is 22 Wh en de camera’s aan de voor- en achterzijde zijn 8 megapixel.
Google Pixel Tablet
Amazon Japan heeft de vermelding natuurlijk alweer snel offline gehaald, maar op Reddit is de informatie toch nog te raadplegen. Zo zou de verversingssnelheid van het scherm slechts 60 Hz zijn en kun je met de accu zo’n 12 uur lang uur naar YouTube of Netflix kijken. Het apparaat krijgt ultrawideband, Bluetooth 5.2 en wordt voorzien van drie microfoons.
Het is voor het eerst dat Google een eigen tablet maakt onder de Pixel-vlag en het heeft hem zelf ook al flink geteased door vorig jaar tijdens de I/O-presentatie alvast een teaservideo te laten zien. Daarna is het echter wat stiller geworden rond het apparaat, maar sinds kort gonst het alweer van de geruchten.
We verwachten op basis van eerdere informatie uit de geruchtenmolen dat het apparaat er in een variant van 128GB en een van 256GB komt. Qua rekenkracht wordt er gebruikgemaakt van de Tensor 2-chip van Google, die we kennen van de Google Pixel 7-smartphones.
Google I/O op 10 mei
De Pixel Tablet gaat waarschijnlijk minimaal 600 euro kosten en naar verwachting wordt hij aanstaande woensdag tijdens Google I/O aangekondigd. Dit is de ontwikkelaarsconferentie van Google die altijd wereldwijd te bekijken is: het kondigt er namelijk vaak ook hardware aan. Zo worden nu de Pixel Fold en de Pixel 7a verwacht, naast dus deze eerste Google Pixel-tablet.
Wat hoop jij dat Google Pixel Tablet zal brengen? Zijn er dingen die je mist in de huidige tablets? Laat het nu achter in de reacties.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
500 nits, 60 Hz. Met dit soort specificaties wordt het voor mij niet erg interessant. Jammer, keek er wel naar uit eerlijk gezegd.
600 euro? In nog geen 600 jaar met Google die van alles discontinued of mismanaged om de haverklap.