Samsungs One UI is met 32 procent van de stemmen de populairste Android-schil. De aangepaste versie van Android door Samsung laat daarmee Pixel UI achter zich, dat met 22 procent van de stemmen op de tweede plek staat.
Lees verder na de advertentie.
Samsung One UI als populairste Android-schil
De voorkeuren als het om Android-schillen gaat liggen enorm uiteen. Dat geldt overigens ook voor onze redactie. Sven houdt erg van de ‘schone’ Android-versie die Google biedt, Timothy is erg gewend aan Samsung One UI en Laura heeft liever OnePlus OxygenOS, dat wel een vrij schone versie is van Android, maar toch met zijn eigen toevoegingen komt.
Ook onder onze lezers zijn de meningen verdeeld, al heeft dus bijna een derde de voorkeur voor Samsungs One UI. m.b. is juist net overgestapt: “Voorheen zat ik altijd tot mijn nek in het Samsung kamp, nooit gedacht dat ik daar bij weg zou gaan. Nu zit ik bij het Google Pixel kamp. Laatst kreeg ik een nieuwe app (mijn Pixel) alles staat er in uitgelegd met icoontjes en handleidingen. alles is gewoon heel functioneel en geen overbodige apps.”
Lees verder na de advertentie.
Na Pixel UI op nummer 2 met 22 procent van de stemmen volgt stock-Android, dat door 11 procent van de mensen het liefst wordt gebruikt. Een op de tien lezers heeft de voorkeur voor OxygenOS van OnePlus en 5 procent gebruikt het liefst Xiaomi’s Android-schil. 3 procent maakt het niets uit, en nog eens 3 procent vindt Motorola Hello UI het prettigst. Nothing kan maar 1 procent van de stemmen rekenen, net als ColorOS. En zoals een lezer slim opmerkte, is iOS natuurlijk geen Android-schil. ZenUI van ASUS kreeg tot slot 0 stemmen.
Opvallend is dat 11 procent kiest voor ‘anders’, zoals waarschijnlijk Drankorgel. “Lineage OS beviel erg goed op een Samsung S21 FE. Helaas zijn alle banken overgestapt naar Google Wallet voor contanctloos betalen en Google en de telefoon fabrikanten maken het installeren van custom roms steeds lastiger of zelfs onmogelijk.”
AW Poll
Lees verder na de advertentie.
Interessant om te zien hoe de voorkeuren verdeeld zijn. Bedankt voor het meedoen aan de AW Poll en we zien je volgende week weer bij een gloednieuwe vraag!
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Wel bijzonder dat Oxygen 10x populairder is dan ColorOs aangezien die praktisch identiek zijn. Zal wel meer te maken hebben met dat er 10x meer Oneplus gebruikers zijn.