ING Bankieren op oudere apparaten
De ING Bankieren-app wordt regelmatig van nieuwe updates met handige functies voorzien. Zo kreeg de app eind mei nog een compleet nieuw uiterlijk en in juni de mogelijkheid om een betaalpas in de app te blokkeren of deblokkeren. Er staat nu weer een nieuwe versie klaar maar deze brengt minder goed nieuws voor oudere Android-telefoons.
In de beschrijving van de update maakt de ING-bank bekend dat het gaat stoppen met de ondersteuning voor oudere Android-apparaten die nog draaien op Android 5.0 Lollipop en Android 5.1 Lollipop. Deze twee Androidversies werden in respectievelijk 2014 en 2015 uitgebracht en zijn nu dus inmiddels 5 en 6 jaar oud. De bank adviseert klanten met deze verouderde apparaten te upgraden naar Android 6.0 Marshmallow of hoger. Wij adviseren je om te upgraden naar een apparaat met Android 10.
Geen nieuwe functies
In de laatste distributiecijfers van vorig jaar is op te merken dat Android Lollipop destijds nog op zo’n 14,5 procent van de actieve Android-apparaten te vinden was. De mensen die bij dit percentage horen en ING-klant zijn, kunnen de app nog wel blijven gebruiken maar zullen geen nieuwe functies meer ontvangen. Het is niet bekend wanneer de bank precies stopt met de ondersteuning.
Heb jij nog apparaten in gebruik die draaien op Android Lollipop? Laat het ons weten in de reacties onder dit artikel.
Bedankt voor de tip, Ronald!
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik heb de Samsung A5 2017 met Android 8 en las onlangs dat Samsung stopt met de ondersteuning. Er komen dus geen updates meer . De ING app werkt nu nog prima maar vraag me af hoe lang nog. Ik weiger een nieuw toestel te komen omdat deze na 3.5 jaar nog prima werkt, snel genoeg is en ik altijd lang met apparaten doe.
Ik overweeg installatie van de LineageOS custom ROM met Android 10 maar volgens ING werkt hun app niet met custom ROMS. Is dat echt waar of moeten ze dat gewoon zeggen uit commercieel oogpunt…?
Jammer, kan gelijk niets meer doen op mijn Android 5, Mobile Vikings abo verlengen, bankapp openen en hopla, done, allemaal voorbij. Als ik iphone van het werk neem, laatste IOS versie, lukt ook nog niet alles (mastercard geld terugzetten naar rekening bv. oeps, niet gelukt, probeer later opnieuw).
Dan maar op een tablet, die ik natuurlijk niet op zak heb, betalen via bancontact kan ik dus ook niet, waarom die oude versie weghalen, als we daar mee willen blijven werken !?
Duurzaam blijft toch een lastig begrip blijkbaar. Ieder jaar een nieuwe telefoon is dat in ieder geval zeker niet.
Upgraden prima, maar geef er dan ook een nieuwe telefoon bij. Bijna iedereen koopt toch 1 x per jaar een nieuwe.
Kan ING dus niet veel kosten.
Je kunt ook via een browser zoals Chrome inloggen.
Wereldwijd zo’n 6% van android. Wat dat voor Nederland betekent weet ik niet maar wanneer je na 5-6 jaar je oude telefoon nog hebt is het misschien tijd om eens te upgraden.
Wil je dat niet dan kun je nog altijd via de mobiele webinterface je ding doen al zal dat wel wat beperkingen kennen. Ik heb zelf nog nooit behoefte gehad aan welke bank app dan ook op mijn telefoon.
Nou nog steeds op face unlock wachten…
En de mogelijkheid om zelf aantekeningen te maken bij elke post. Soms zijn de omschrijvingen van leveranciers die automatisch incasseren zo ontzettend onduidelijk, dat ik er graag voor mezelf nog een toelichting bij zou willen zetten. Dat moet toch niet zo moeilijk zijn om te realiseren?
Wordt WearOS ook aangepakt? Fossil gen 4 werkt hier niet meer, waar gen 2 wel werkte.
Lijkt mij niet logisch betaal al genoeg voor je rekening per maand. En het is ook niet goed voor het milieu om weer een nieuwe smartphone te kopen in vindt dat ze het gewoon moet ondersteunen.kloten banken in Nederland
Graag een dark Theme zoals bij iOS. Ziet er goed uit. Verder lijkt het me maar dan logisch.
Lijkt mij logisch.