Google Maps
De komende tijd zullen er heel wat nieuwe functies bijkomen. Zo zal navigatie ook kennis maken met kunstmatige intelligentie en kan Google Maps ons aanbevelingen geven over wat we in onze omgeving kunnen doen. In de presentatie hebben we ook gezien dat het uiterlijk van Google Maps zal gaan veranderen met meer Material Design-elementen.
Google voert momenteel een A/B-test uit met deze nieuwe kaarten. Verschillende gebruikers rapporteren dat ze een ander design binnen de app hebben van locatie-kaarten.
Hierboven zien we het oude design van de kaarten. Daarop zien we de naam van de locatie, een klein plaatje om Street View op te starten, het aantal sterren en de knop om de navigatie op te starten.
In de nieuwe situatie zijn de kaarten afgerond in de hoeken en is er meer informatie te zien op de kaart. De naam en het aantal sterren blijven staan maar daaronder zien we het aantal minuten je nodig hebt om op deze locatie te komen. Daaronder staan ook de openingstijden van de locatie die je hebt opgezocht. De navigatie-button is van rechts naar links verhuis en aan de linkerzijde zien we twee nieuwe buttons om de locatie te bellen en te delen met anderen. Bij de rechter kaart zien we ook nog eens extra foto's van de omgeving, waarschijnlijk omdat het een park betreft.
Beschikbaarheid
Het betreft hier een A/B-test waarbij Google een aantal gebruikers het nieuwe design laat zien. Ze monitoren hoe deze gebruikers omgaan met de veranderingen en maken aan de hand van deze feedback aanpassingen aan het ontwerp.
Bron: 9to5Google