Cursor, pijltoetsen en copy-paste
Versie 6.2 van de toetsenbord-app Gboard brengt heel veel topfuncties. Om deze te proberen klik je in een tekstvak en ga je naar het Google Zoeken-icoontje. In de rij is nu een extra icoontje in het midden te zien die je brengt naar de cursor, pijltoetsen en copy-paste.
Dit kan handig zijn wanneer je in een grote lap tekst moet navigeren. Om dit secuur te kunnen doen, komen de pijltoetsen goed van pas. Daarnaast bevat dit onderdeel knoppen voor het knippen, plakken en kopiëren van stukken tekst.
De eenhandige modus heeft ook een nieuwe optie gekregen, namelijk het vergroten of verkleinen van het toetsenbord. Daarnaast het toetsenbord verplaatst worden op het scherm. Via de reset-knop kun je weer terug naar de oorspronkelijke positie.
Wanneer je een thema gebruikt met randen om de toetsen, zie je meteen dat deze randen prominenter aanwezig zijn. Ze zijn namelijk ronder en de schaduw is ook duidelijk te zien. Als je het wilt proberen, ga je naar de Google Zoeken-knop in Gboard, dan naar thema’s, maak een keuze en selecteer ’toetsranden’.
Verder zijn er nog een hele lading nieuwe talen aan Gboard toegevoegd en is het mogelijk om de icoontjes in de toolbar aan te passen. Voor de laatste optie moet je wel de Google Zoeken-knop uitzetten: Instellingen van Gboard > Zoeken > Knop ‘Zoeken en meer’ weergeven uitschakelen. Dan kun je de knoppen die worden weergeven in volgorde aanpassen maar ook verwijderen of toevoegen.
Verder lijkt het erop dat in een volgende update handschriftinvoer aan de app wordt toegevoegd, vergelijkbaar met de app Google Handschriftinvoer.
Gboard downloaden
Wil je Gboard ook eens proberen? Via onderstaande knop kan de app gedownload worden. Sinds kort heeft Gboard ook een testprogramma waar je aan deel kunt nemen om toegang te krijgen tot de nieuwste functies zoals hierboven. De nieuwe opties zullen op korte termijn ook naar de stabiele variant van Gboard komen.
Via: 9to5Google
App niet meer beschikbaar
com.google.android.apps.handwriting.ime
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Gboard ook twee weken geprobeerd, en nog nooit zoveel typo’s verstuurd..
Ik kon er niet aan wennen. Ik werk in SwiftKey met vijf talen tegelijk, zonder problemen.
Gboard verzamelt alles van je, incl wachtwoorden.
SwiftKey voorspelt stukken beter, voor de rest is het wel een interessante ontwikkeling
Sinds gboard heb ik switftkey niet meer aangeraakt
Maar een voorspeller die niet in de schaduw kan staan van Swiftkey.
Nope. Laatst weer eens geprobeerd, maat toch weer over op SwiftKey #autitisch 🙂